נפרדים מדב לאוטמן נשיא העמותה

יום עצוב היום לקהילת ה-ALS בישראל. דב לאוטמן, מי שהנהיג אותנו בשנים האחרונות והיווה השראה ומודל לאופטימיות לכל מי שעוסק בתחום או שהמחלה פגעה בו, הפסיד היום בקרב למחלה. דב, שהיווה עבורי בשנים האחרונות מנטור ומקור אינסופי לכח ואנרגיה גילה שגם הוא, כרבים וטובים לפניו, לא יכול לנצח את ה-ALS. 

דב , נשיא עמותת ישראלס, הלך אתמול לעולמו לאחר שנאבק במחלת ה-ALS ב- 10 השנים האחרונות. דב הצטרף לעמותה בשנת 2006 ומאז תרם תרומה משמעותית לקידום תחום ה-ALS בארץ.

דב האמין כי המדענים בארץ יכולים למצוא תרופה למחלה ולכן השקיע משאבים רבים מהונו הפרטי בקידום המחקר. בנוסף, גייס חברים ועמיתים למאבק הזה ובזכותו יש היום למעלה מ-20 מעבדות שחוקרות את המחלה באקדמיה הישראלית.

לצד תחום המחקר, דב האמין בכל ליבו כי על העמותה לעזור ולתמוך בחולים ובמשפחות המתמודדים עם מחלה קשה זו. דלתו הייתה פתוחה תמיד בפני כל חולה שרצה להיפגש איתו ולקבל ממנו השראה על דרך התמודדותו עם המחלה.

דב היה משוכנע כי המפתח להתמודדותו עם המחלה הוא העובדה שהוא ממשיך להיות עסוק לאורך כל שעות היממה. הוא נהג להתבדח כי הוא כבר מצא את התרופה למחלה " אני לוקח את כדור העיסוק בשמונה בבוקר והולך לישון בחצות בציפייה לבוקר שאחרי".

מחלת ה-ALS היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא שתוחלת החיים הממוצעת של החולים בה היא 3-5 שנים. רק 10% מהחולים זוכים לחיות 10 שנים ויותר. כשדב אובחן במחלה הוא הודיע לקרובים לו כי הוא עומד להיות בין אלה החיים 10 שנים , וכך היה בדיוק.

דב ליווה את פעילות העמותה באופן שוטף ויומיומי. הוא השתתף בכל אירוע, כל ישיבה, כל מפגש משפחות והביא את חושיו החדים והכלים המקצועיים מעולם העסקים לעולם המגזר השלישי. כל שיחה אתו, כל ניתוח מצב וכל דיון , קטן כגדול, היו מרתקים ומאופיינים בחדות מחשבה.

התעוררנו היום למציאות שונה אבל האני מאמין של דב ימשיך ללוות אותנו בכל שעה ובכל יום עד שנמצא פתרון למחלה הנוראית הזו.
עלינו להמשיך ולפעול במרץ, לגייס כספים למחקר ולהמשיך לדחוף בכל הכוח כדי שסוף סוף תמצא התרופה ודב יהיה אחד הקרבנות האחרונים למחלה.

לתרומות לקידום המחקר ותמיכה בחולי ה- ALS לחצו כאן.

אפרת כרמי, מנכ"לית עמותת ישראלס.

[SlideDeck2 id=2143]