אודות עמותת ישראלס

עמותת ישראלסעמותת ישראלס הוקמה ב-2004 על ידי דוד כהן ז"ל, איש עסקים ישראלי שחלה במחלת ה-ALS. כשנוכח לדעת שמדינת ישראל, שזכתה לשם עולמי בזכות הישגיה המדעיים אינה מפנה משאבים כלשהם לחקר ה-ALS, החליט להקדיש את זמנו ומרצו לשינוי פני הדברים. הוא גייס במהרה מעגל של תומכים, השיק את הארגון החדש, והניח את היסודות למאבק במחלת ה-ALS בישראל. לדוד, ולשאר ידידי ומתנדבי עמותת ישראלס הצטרפו במהלך השנים פעילים רבים, ביניהם דמויות אמיצות ומעוררות השראה שסחפו רבים אחריהם. נזכיר את ניר צורן ז"ל, מנכ"ל עמותת ישראלס לשעבר, דב לאוטמן ששימש כנשיא העמותה עד סוף שנת 2013, אז נכנע למאבק במחלת ה-ALS. נשיא הכבוד של העמותה כיום הוא פרופ' אהרן צ'חנובר, חתן פרס נובל.

החזון של עמותת ישראלס הוא חזונם של כל אחד ואחד מחולי ה-ALS באשר הם: ליצור מציאות בו מחלת ה-ALS ניתנת לטיפול, לצעוד לקראת עולם שבו חולי ה-ALS ייהנו מאיכות חיים אופטימאלית, למרות מחלתם.

אנו ארגון צעיר, אך במהרה הפכנו לכתובת יחידה ומרכזית לכל הנושאים הקשורים ל-ALS בישראל. אנו נחושים בדעתנו לחולל שינוי בקרב קהילת ה-ALS בארץ. עמותת ישראלס דוגלת ופועלת להעצמת חולים ומשפחותיהם באמצעות הנגשת שירותים מקצועיים רבים ומגוונים והעברת מידע עדכני וברור לכל פונה. מול משרדי ממשלה, אנו פועלים למימוש זכויות ושינוי חקיקה. בשטח, אנו שוקדים על בניית רשת ענפה של מומחים ואנשי מקצוע שתאפשר לנו לספק את מיטב הטיפול והתמיכה לחולים ולמשפחותיהם.

יעד מרכזי של עמותת ישראלס הוא לקדם את המחקר בתחום ה-ALS בארץ. כמחלה חשוכת מרפא, שפוגעת באחוזים מעטים של האוכלוסייה, ה-ALS נדחקה לפריפריה של העיסוק המדעי ולא נחקרה כלל עד לשנים האחרונות. באמצעות מענקים למחקרים ייעודיים, שינתה עמותת ישראלס את המציאות, וכיום מתבצעים מחקרים במוסדות יוקרתיים כגון מכון ויצמן, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, והאוניברסיטה העברית, ובנוסף לכך, המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי והמרכז הרפואי הדסה בירושלים. בנוסף, כחלק ממאמץ מרוכז לקדם מציאת פתרון למחלה זו, עמותת ישראלס מארגנת ומארחת כנס שנתי בנושא ה-ALS , בהשתתפות חוקרים ואנשי מקצוע מכל העולם.